Teatrul Tineretului Piatra-Neamț

Festivalul de Teatru Piatra Neamț PLEDEZ PENTRU TINE(RI)

AFIS PROGRAM-final-tipar

Marți, 10 octombrie 2017, se pun în vânzare biletele pentru spectacolele de teatru programate în cadrul celei de-a XXIX-a ediții a Festivalului de Teatru Piatra Neamț PLEDEZ PENTRU TINE(RI).
Vom reveni cu detalii despre restul evenimentelor ce vor avea loc în cadrul festivalului: concerte, lansări de carte, discuții cu publicul, ateliere și despre aniversarea celor 50 de ani de când Teatrul Tineretului poartă acest nume (eveniment programat joi, 9 noiembrie 2017).
Vă așteptăm cu drag la teatru!

Program Agenția Teatrală
Marți-Vineri: 11.00-12.00 și 16.00-19.00
Sâmbătă- Duminică: 16.00-19.00
Telefon: 0233 211.036, 0752149735
E-mail: rezervarebiletett@gmail.com

 

 

Preț bilete:

Sala Mare
STAL: Bilet întreg: 20 lei // Bilet redus: 10 lei
LOJĂ: 30 lei

Sala Studio”Corneliu-Dan Borcia”
Bilet întreg: 20 lei // Bilet redus: 10 lei

ABONAMENT FESTIVAL: 300 lei
(asigură intrarea la toate spectacolele de teatru programate în festival)

 

Vineri, 10 noiembrie

ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul pentru Copii şi Tineret ARIEL, Târgu Mureș
RESPIRAŢII
de Duncan Macmillan, regia Radu-Alexandru Nica
16+
 
 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Tineretului Piatra Neamț
WOLFGANG 
după Yannis Mavritsakis, regia Radu Afrim
16+

Sâmbătă, 11 noiembrie

ora 11.00 // Sala Mare // Teatrul Odeon București și Asociația „Clasic e fantastic”
BELA BARTOK ȘI POVESTEA PRINȚULUI CIOPLIT ÎN LEMN
de Cristina Sârbu, regia Monica Ciută
4 – 10 ani
 

ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Recul, București
FAMILIA OU
creație colectiva, regia Bogdan Untilă
 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Excelsior București
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
12+

 
Duminică, 12 noiembrie

ora 11.00 // Sala Mare // Teatrul Tineretului Piatra Neamț
VISĂTORUL 
după Ian McEwan, un spectacol de Ada Milea
 

ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „I.L.Caragiale” București
DRAGOSTE ȘI INFORMAȚIE
de Caryl Churchill, regia Irina Crăiță-Mândră
 

 

Luni, 13 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Păun/Manolache/Miron/Nicolau 
CALUL ALB. Scurtă istorie a urii
text de Smaranda Nicolau, un spectacol de Ioana Păun
16+

 
ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul de Foc, București
PE JUMĂTATE CÂNTEC
un spectacol de Crista Bilciu
14+

 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
FAMILII
de Eugen Jebeleanu, regia Eugen Jebeleanu
14+

 

Marți, 14  noiembrie

ora 14.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul Arte dell’Anima București
COPII RĂI
de Mihaela Michailov, regia Geanina Hergheligiu
12+

 
ora 18.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Create.Act.Enjoy Cluj-Napoca
PENA
de Adina Lazăr, Ștefan Mako, Ruth Smythers, regia Adina Lazăr
16+

ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Nottara București
SOMNAMBULISM
de Iaroslava Pulinovici, regia Alexandru Mâzgăreanu
 

Miercuri, 15  noiembrie

ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // ARENA şi Centrul de Teatru Educaţional Replika, București
ROVEGAN de Catinca Drăgănescu, regia Catinca Drăgănescu
12+

Joi, 16 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // REACTOR de creație și experiment, Cluj-Napoca
ALL OVER YOUR FACE
scenariu colectiv, regia Botond Nagy
16+

 
ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Asociația O2G & MACAZ Teatru Coop, Bucureşti
`90
de Alex Fifea, Alice Monica Marinescu, Katia Pascariu, Alexandru Potocean, Andrei Șerban
regia David Schwartz
12+
 

Vineri, 17 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // REACTOR de creație și experiment, Cluj-Napoca
REFUGII 
de Petro Ionescu, regia Raul Coldea
14+

 
ora 17.00 // Sala Studio „Corneliu-Dan Borcia” // Teatrul Național Vasile Alecsandri” Iași
POVESTEA PĂSĂRII FĂRĂ CUIB
de Ada Lupu, regia Iris Spiridon
  
ora 20.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Teatrul UNTEATRU București
FRIG
de Lars Norén, regia Alexandru Bogdan
16+

 Sâmbătă, 18 noiembrie

ora 14.00 // Sala Mare, publicul pe scenă // Teatrul „Andrei Mureșanu” Sfântu Gheorghe
JURNAL DE ROMÂNIA. SFÂNTU GHEORGHE
scenariul și regia Carmen Lidia Vidu
12+

 
ora 20.00 // Sala Mare // Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova
EXPLOZIV 
de Elise Wilk, regia Andrei Măjeri
14+

 

Duminică, 19 noiembrie

ora 17.00 // Sala Mare // Trupa Artwist din Baia Mare 
APROAPE
de John Cariani, regia Alexandra Sabrina Vanci și Eduard Bîndiu
intrarea liberă
 
ora 20.00 // Sala Mare // Trupa TeenAct a Colegiul Naţional „Petru Rareș” Piatra Neamț
ATENȚIE, AGLOMERAȚIE LA SOL!
de Marc Camoletti, regia Claudiu Ladan
intrarea liberă

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Close Menu